office 365

US Air Force lata na Office 365

Departament Obrony USA ogłosił, że wybrał Office 365, jako usługę mającą usprawnić wspólną pracę i komunikację pracowników amerykańskich Sił Powietrznych. Wdrożenie Office 365 jest realizowane w ramach projektu Collaboration Pathfinder i obejmie 100 tys. użytkowników – zarówno aktywnego personelu wojskowego i cywilnego US Air Force, jak i żołnierzy rezerwy.

Projekt jest elementem Planu Strategicznego Agencji Informatycznych Systemów Obronnych (DISA) na lata 2015-2020, którego istotną częścią jest wykorzystanie chmury obliczeniowej. Celem jest posiadanie spójnej, funkcjonalnej i bezpiecznej platformy do komunikacji i współpracy, jak również znaczna redukcja kosztów IT w ciągu 3 lat. Wśród najważniejszych funkcjonalności wymieniana jest bezpieczna usługa poczty email, wideokonferencje, wiadomości błyskawiczne, wspólna przestrzeń dyskowa. DISA oczekuje, że wdrożenie Office 365 pozytywnie wpłynie na efektywność pracy, dostęp do informacji, mobilność i wspólną pracę nad dokumentami.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że projekt zostanie rozszerzony. Według DISA, wdrożenie Office 365 w US Air Force będzie źródłem cennego doświadczenia i punktem odniesienia dla kolejnych planowanych przedsięwzięć związanych z chmurą obliczeniową. Siły Powietrzne są jedną z wielu komórek w Departamencie Obrony USA i można się spodziewać, że z technologii cloud zaczną wkrótce korzystać pozostałe instytucje. Świadczyć o tym mogą poglądy wyrażone w Planie Strategicznym DISA, który widzi ogromny potencjał chmury.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz