chmura obliczeniowa

Poznaj powody, dla których warto przejść do Microsoft Azure

Dlaczego warto przenieść swój biznes do chmury? Czym tak naprawdę jest chmura obliczeniowa i jakie wymierne korzyści przyniesie Twojej firmie? Powodów, dla których warto zainteresować się zagadnieniem rozwiązań w chmurze jest naprawdę dużo. Ja przedstawię tylko kilka najważniejszych.

Czym jest chmura obliczeniowa Microsoft Azure?

Pokrótce można powiedzieć, że Microsoft Azure jest dużą platformą, nieustannie rosnącym zbiorem zintegrowanych usług, które obejmują moc obliczeniową, dane, magazyny, sieci, a także aplikacje umożliwiające szybsze i efektywniejsze działania oraz oszczędność pieniędzy.

Platforma Microsoft Azure jest oparta na internecie. W przeszłości, wszystkie firmy korzystały z oprogramowania, aplikacji oraz danych zapisanych na komputerach i serwerach mieszczących się w fizycznie w budynku. Obecnie pojawiła się alternatywa – cloud computing, która umożliwia lokowanie wszystkich zasobów w chmurze.

Platforma Microsoft Azure to połączenie branżowych usług IaaS (czyli infrastruktury jako usługi) oraz PaaS (czyli platformy jako usługi). System Azure daje możliwość korzystania z nieograniczonych możliwości jakie dają maszyny wirtualne. Dzięki niemu możesz w nieograniczony sposób tworzyć, wdrażać aplikacje, analizować dane.

Jest to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Wynika to z łatwości korzystania, wygody i swobody jakie daje chmura.

7 powodów, dla których warto przejść do chmury.

Dlaczego tak wiele firm decyduje się przenieść swoje zasoby do systemu Azure?
Poniżej znajdziesz 7 podstawowych korzyści, które daje chmura obliczeniowa.

1. Możliwość ograniczenia kosztów

Platforma Microsoft Azure jest miejscem, w którym przechowujesz wszystkie bazy danych, aplikacje, programy, które na co dzień używasz w swojej firmie. Aby z nich korzystać najczęściej potrzebujesz serwerów, a ich kupno oraz utrzymanie to niemały wydatek. Na dodatek musisz się liczyć z awariami, a co za tym idzie przestojami w pracy zespołu. Microsoft Azure jest w pełni skalowalny, co oznacza, że korzystasz jedynie z potrzebnych przestrzeni serwerowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu płacisz jedynie za wykorzystane zasoby. Dodatkowo koszty początkowe są naprawdę niskie. Wdrożenie jest szybkie i nie wymaga dużych inwestycji.

2. Elastyczność wykorzystania zasobów

Ważną cechą usługi Microsoft Cloud jest skalowalność. Mając nieograniczoną pojemność chmury możesz cieszyć się elastycznością. Warto także podkreślić, że korzystając z platformy Azure nie musisz martwić się „sezonowymi szczytami”, wzmożonym ruchem w branży, jak na przykład okres przedświąteczny dla handlowców. Możesz cieszyć się stałym dostępem i nieograniczoną pojemnością przestrzeni, a płacisz jedynie za wykorzystane moce obliczeniowe chmury.

Dodatkowo Microsoft Azure jest systemem niezwykle elastycznym. Obsługuje wszystkie systemy operacyjne, narzędzia, języki i strukturę. Począwszy od systemu Windows po Linux, od oprogramowania SQL Server aż po Oracle, od języka C# po Java.

3. Nieograniczona wydajność chmury

Centra obliczeniowe oferują moc, która jest nieosiągalna nawet dla najbardziej rozbudowanych stacji roboczych. Rozwiązanie jakie daje Microsoft Azure jest niezwykle wygodne i zapewnia klientom swobodę użytkowanie bez ryzyka obciążeń.

4. Niezawodność

Dzięki rozwiązaniom cloud computing nie musisz się martwić o możliwe zniszczenie Twoich serwerów, czy też opóźnienia wynikające z katastrof ekologicznych czy nagłych przeciążeń. Dzięki rozwiązaniom chmurowym masz gwarancję stabilności usług w nieprzywidzianych okolicznościach.

5. Masz możliwość pracy w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie

Microsoft Azure jest rozwiązanym idealnym dla osób pracujących zdalnie. Handlowcy i sprzedawcy mają stały dostęp do cenników, czy baz danych. Wystarczy jedynie łączność z Internetem.

6. Bezpieczeństwo przechowywanych danych

Korzystając z usług Microsoft Azure nie musisz martwić się o utratę danych. Zapisane w chmurze nie zostaną utracone wraz z kradzieżą laptopa. Masz do nich stały dostęp na dowolnym urządzeniu mobilnym.
Korzystając z platformy Azure wykonywanie kopii zapasowych, ich odzyskiwanie czy przechowywanie danych są znacznie bardziej ekonomiczne oraz efektywniejsze.

7. Produkt przyjazny dla środowiska

Chmura obliczeniowa jest rozwiązaniem, które umożliwia ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz wykorzystania zasobów jak prąd, paliwa. Cloud computing jest rozwiązaniem znacznie przyjaźniejszym dla środowiska niż standardowe rozwiązania IT.

Nadal się wahasz, czy przenieść swoją firmę do chmury Microsoft Azure? Jeśli spełniasz poniższe warunki, oznacza to, że najwyższy czas by wdrożyć chmurę obliczeniową w swojej firmie:

Firmowe serwery nadają się do wymiany
Jeśli Twoje serwery mają już wiele lat i coraz częściej dostrzegasz, że nie tylko nie spełniają swojej roli, ale również stają się coraz bardziej awaryjne, czas na zmianę. Jesteś w momencie gdy warto zastanowić się, czy warto zainwestować w nowy serwer, czy może przenieść swoje zasoby do chmury?
Pamiętaj, że zwlekając z podjęciem decyzji ryzykujesz awarię serwera, która może całkowicie zakłócić funkcjonowanie całej firmy.
Dlaczego warto rozważyć przejście do chmury? Nie musisz martwić się awariami i wynikającymi z nich przestojami. Przenosząc swój biznes do systemu Azure masz szansę ograniczyć koszty utrzymania sieci IT.

Twoja firma szybko się rozwija
Jeśli Twoja firma rośnie, przybywa nowych pracowników, zleceń, produkcja się rozwija, tworzycie nowe oddziały to najlepszy moment by zapoznać się z możliwościami jakie daje chmura Microsoft Azure. Dzięki niej nie musisz martwić się budową infrastruktury informatycznej. Skup się na działalności swojej firmy, a infrastrukturę zbuduj na elastycznej platformie Microsoft Azure.

Otwierasz nowe oddziały
Jeśli wraz z rozwojem działalności pojawia się potrzeba utworzenia nowych oddziałów warto wziąć pod uwagę przeniesienie swoich zasobów do chmury. Dzięki temu rozwiązaniu, jedynym czego potrzebujesz w nowej lokalizacji jest dostęp do chmury.

Twoja firma to start-up
Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność, warto byś rozważył budowę infrastruktury IT w chmurze. Dzięki Microsoft Azure nie musisz ponosić dużych, początkowych inwestycji na kupno oraz utrzymanie serwerów. A koszty z tym związane możesz przeznaczyć na działania, które zwiększą zyski Twojej firmy.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz